Kırmızıbiber Zayıflatıyor Mu?

Kırmızıbiber zayıflatıyor mu bilinmez ama birçok kişi çeşitli tüketim yöntemleriyle bu biberi tüketmeyi tercih ediyor.

Kırmızıbiber Zayıflatıyor Mu?

Kırmızıbiber zayıflatıyor mu sorusunun cevabını merak eden birçok kişi özellikle göbek erittiği konusunu merak ediyor. Kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum, demir, selenyum gibi birçok mineralin yanı sıra önemli vitaminlerin de kaynağı olan kırmızı biberin birçok faydası bulunuyor.

Kendine özgü baharatlı tadı, yalnızca gastronomik özellikleri için değil, her şeyden önce getirebileceği çeşitli faydalar için vurgulanan bir alkaloid olan kapsaisin varlığı ile uygulanır. Sindirim, antikanser, karaciğer koruyucu ve zayıflama özelliği sayesinde çok sık tercih edilmektedir.

Biber Kilo Vermenize Nasıl ve Neden Yardımcı Olur?

Biberin içinde kapsasın maddesi vardır ve kilo verme söz konusu olduğunda bu madde gündeme gelir. Kapsaisin, açlık hissini önlemeye yardımcı olur. Çünkü bir hormon olan ghrelin; pankreas, mide ve hipotalamusta bulunan bazı nöronların endokrin hücreleri tarafından üretilen iştah sinyalini uyarır.

Aktivitenizi azaltmak, aşermeyi azaltmada ve kilo verme sürecini kolaylaştırmada iyi bir yardımcı olabilir. Ayrıca, kapsaisin metabolizmayı uyarır ve hızlandırır. Bazı araştırmalar, istirahatte bile lipitleri kullanarak enerji harcamasını nasıl artırabileceğini göstermiştir.

Diyetle Desteklenmelidir

Tabii ki, uygun diyet, spor ve biber alımının optimal kombinasyonu, en tembel metabolizmalara daha önemli bir destek vermenizi sağlar. Zayıflama etkilerini elde etmek için her gün ne kadar acı biber yenir? Gerçek ihtiyaçlarınızdan daha fazla yemeye devam ederseniz, gerekenden daha fazla kalori alırsanız, biberin tek başına zayıflamaya ve vücut yağı kaybına yol açmayacağı kavramını tekrarlamak zorunludur. Ancak kişiselleştirilmiş ve kontrollü bir diyete ve biraz günlük hareketlere eklenir ve entegre edilirse kilo verme yolunu biraz daha kısaltarak hedefe ulaşmayı kolaylaştırabilir.

Ne Kadar Biber Tüketmeli?

Her şeyden önce, aşırıya kaçmamak ve günde 8 – 10 g’ı aşmamak tavsiye edilir. Bunun nedeni, acı biberin dikkat çekici kullanımının mide sistemi için zararlı, iltihaplı ve “yanıcı” olabilmesidir. Sindirim özellikleri sayesinde daha kolay sindirilebilir hale getirilecek olan biberi yemek sırasında tüketmenin en iyi yolu elbette ki yemektir. Taze doğranmış ideal bir kullanım tercihi olacaktır, ancak uygun damlatmadan sonra toz haline getirilmiş, kıyılmış veya yağlı kırmızıbiber versiyonları da geçerli alternatiflerdir.