Geç Yaşlarda Tüp Bebek Tedavisi ve Gebelik

Geç Yaşlarda Tüp Bebek Tedavisi ve Gebelik Gebe kalmak isteyen hanımlar hangi yaş olursa olsun tüp bebek tedavisi sonucu gebe kalabiliyor bu nedenle bu yazımızda geç yaşlarda tüp bebek tedavisi ve gebelik konusunu ele alıyoruz.

Geç Yaşlarda Tüp Bebek Tedavisi ve Gebelik

Geç yaşlarda tüp bebek tedavisi ve gebelik konusu birçok kişi tarafından merak edilmeye devam ediyor. Günümüz toplumlarında özellikle daha çok gebelik yaşı denilince daha erken zamanlar ele alınıyor. Burada aynı zamanda kadınlar da yaşanan ve eğitim ile hayat durumlarından kaynaklanan neden ile beraber gebelik yaşının daha ileriki yaşlar olduğu da söylenebilir. Bu durum ile beraber aynı zamanda 5 yaştan sonra ki dönemlerde daha sonraki dönemlerde gebelik daha çok risk taşıyor.

İleri Yaşta Gebelik Tedavisi

Kadınlarda yaşanan tüp bebek tedavisinin de aslında belirli bir yaş sınırı bulunuyor. Burada aynı zamanda yaşanan gebelik ile beraber kadınlar için de zor bir durum oluyor. Bundan dolayı bu sorunu yaşayan kadınlar ne kadar erken davranırsa o kadar bu risk ortadan kalkamaya devam ediyor. Aynı zamanda burada kadınlar için de tüp bebek yöntemi ile beraber 45 yaş daha alt düzeyde olmak gerekiyor.

İleri yaşlarda yaşanan tüp bebek tedavisi ile beraber de bundan önce daha çok embriyonun da önceden incelenmesi gerekmektedir. Burada aslında ileri yaşlarda yaşanan gebeliklerde ise kromozomlar daha çok önem taşımaya devam ediyor.

İleri Yaş Gebeliklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aynı zamanda ileri yaşlarda hamile kalmak isteyen kadınlar için de burada bir takım dikkat edilmesi gereken durumlar bulunuyor. Bu durum ile beraber ileri yaş da yaşanan gebelikler daha çok adet döneminde belli testler yapılması gerekiyor. Aynı zamanda ileri yaşlarda yaşanan ve bununla beraber fazla kilo aslında burada önem taşıyor.

Yani kısaca belirtmek gerekirse fazla olan kişilerin gebe kalmadan önce burada fazla kilolarından da kurtulması gerekiyor. Bu durum ileri yaşlarda gebelik riskinin daha da artmasına sebep olduğu için ileri yaşlarda gebe kalmadan önce fazla kilolardan kurtulma da ayrı bir önem taşımaya devam ediyor.

Kadın Doğum Doktorları ve SGK Doktor Arama ulaşmak için aşağıdaki İzmir Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul